Adobe Photoshop CS5

Adobe CS5’in en büyük özelliği tabii ki auto fill özelliği. İlk olarak videosunu izlediğimde, vay be demiştim. CS4’e nazaran biraz daha hızlı çalışıyor fakat CS3’lü günleri özlemiyor değilim hani. Tabi özellikler arttıkça, sistem gereksinimleri de artıyor.

Kimileri bu yazıda Crack vs. gibi şeyler bekleyecektir, fakat sitemde bu tarz şeylerin paylaşılmasına karşıyım. Zaten bunu bulabileceğiniz binlerce yabancı ve Türkçe site var. Burada biraz daha kimlerin bu programa ihtiyacı olabilir, kimler için aşırı fazla bunu tartışacağız.

Bu arada kaçak yollarla Photoshop vb. programların kurulmasına karşı değilim. Ekonomik krizin bu kadar belirgin olarak sürekli devam ettiği ülkelerde adam gibi bir fiyat politikası belirlemeli Adobe. Neden Avrupa’da Amerika’da, öğrenciler için özel fiyatlarla satılırken, ülkemizde bunun için üniversitelerin ayrı ayrı anlaşma yapması gerekiyor. Ya da neden ülkelerin ekonomik koşullarına göre adam akıllı bir fiyat politikası izlemiyorlar?

Şimdi, öncelikle eğer siz profesyonelce bir fotoğrafı editlemek yerine, rengini açmak, kırmızı gözü giderken, bazı yerleri vs. kesmek istiyorsanız, bunun için paint, standart resim göstericisi ve belki de kamerayı alırken verilen yazılımlar işinizi haydi haydi görecektir. Mac OS X kullanıcıları da zaten iPhoto ve preview gibi yazılımlarla bunu çok rahat yapabililer. Tabi ayrıca Aperture da alınabilir hiç fena değil basit editlemeler için.

Geçenlerde Gimp kullanayım dedim. Hayatımın en zor 30 dakikasıydı sanırım. Bu kadar gereksiz yere karmaşık bir program karmaşıklaştırılamaz.

Özetle, Photoshop’u basit editlemeler için kurmak çok da mantıklı değil. Yani eski sürümlerini bedavaya kurabilirsiniz. Ya da dediğim gibi crack, serial vs. falan bulabiliyorsanız bulun hiç acımayın. Keza, bir firma, yazılımının, belli bir ülkede ne kadara satılacağına göre fiyat ayarlaması yapamayacak kadar acımasızsa, siz de ona böyle davranacak kadar acımasız olabilirsiniz.

Lakin paranız varsa, yazılımı alın tabii ki. Benim sözüm öğrenciler ve kendini geliştirmeye çalışan genç dizaynırlara. Şirketler ve bu işten büyük meblada para kazananlar mutlaka lisanslı yazılım kullanmalı. Sonuçta 1-2 üniversite kulüp afişi hazırlamakla aynı şey değil bu şirketlerin yaptıkları….

24 Cevaplar

 1. sercan dedi ki:

  Dogru söylüyorsun kardes şirketi olmayanlar bence adobe ürünlerinin satın alacak bi durumda degiller durmadan cs3 cs4 cs5 hangi birini alasınki dediklerine katılıorum

 2. halil dedi ki:

  çok güzel bir program..

 3. ali dedi ki:

  cok guzel bır phtoshop cs serısı

 4. fuat dedi ki:

  çok harika bir program

 5. onur dedi ki:

  ya hangi ara indirdiniz de bu paket içindeki tüm programları kullandınızda ki bu programların her birini kullanmak için ayrı ayrı eğitimler kurslar vesaire var hemen “çoğ güzel proğram ” diyorsunuz,

 6. nuray dedi ki:

  Çok güzel proğram indirdim teşekkürler.Adobe photoshop cs5 seri numarası varmı?Şifre ne?

 7. hasan dedi ki:

  güzel emege saygı

 8. ali dedi ki:

  Adobe CS5 abi bunun seri nosu ney ya

 9. D.D.Güçlü dedi ki:

  Sitemde seri numarası vermeyi doğru bulmuyorum. Ama isterseniz yazdığım adresten ulaşabilirsiniz.

 10. öznur dedi ki:

  seri numarasının bulundugu adresi açıklarsanız gercekten cok memnun kalırımm =)))
  Cevap verirseniz sevinirm.
  Simdiden Tesekkurler =))

 11. mustafa dedi ki:

  merhaba 30 günlük deneme süresi doldu seri no ya ihtiyacım var…

 12. uygur dedi ki:

  teşekkurler kardeş

 13. cengiz dedi ki:

  turkay asılkefeli teşekkür ederim

 14. hale dedi ki:

  Arkdaslar tesekkurler ilk serial isime yaradi

 15. murat dedi ki:

  turkay kardeşim çok teşekkürler..

 16. murat dedi ki:

  ama bu şifre birkerelik sanırım ikincisinde kabul etmiyor yeni bir sifre ile yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar..

 17. zzzzzzz dedi ki:

  yhaa rar şifresi ne ltfn yardım edinnn

 18. adsız dedi ki:

  fireworks cs5 şifresini lütfen söyleyin…

 19. ayhan ck dedi ki:

  teşekkürler….

 20. emre dedi ki:

  hani nerede?:d

 21. eren dedi ki:

  şifre işime yaradı tesekkürler emeğinize sağlik

 22. ortaköy dedi ki:

  ben neden indiremiyorum:( helppp

 23. ayşegül dedi ki:

  cok güzel bi program okudugum bölüm için kullandıgım bı program ama seri numaralarını bilmiyorum yenıden yukleme yapamıyorumm bana yardımcı olursanınız sewinirimm projem war ama ben program yukleyemedıgım içinn yapamıyorumm lutfen yardım edın 🙁

 24. kevser dedi ki:

  ya arkadaslar ben cs5.1 ındırdım serı ıstıyo ne yaptımsa olmadı yardım edermısın lutfennnn:((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.