Aliexpress’ten alışveriş yapmanın 10 kuralı!

Aliexpress neydi?

Aliexpress emekti! 🙂

aliexpress

Daha önce Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapılır yazısı yazmıştım. Aradan biraz zaman geçti ve ben Aliexpress konusunda daha da uzmanlaştım ve 10 maddede Aliexpress’ten alışverişin listesini çıkardım.

Eğer bu maddelere uyarsanız sıkıntı yaşamadan Aliexpress’ten alışveriş yapabilirsiniz.

Yazıya başlamadan önce, alışveriş yapacaksanız lütfen bu linkten gidin, her aldığınız üründe bana da ufacık da olsa bir yardımınız oluyor.

https://ad.admitad.com/g/qa7w8joxdka1b5c318caa794ddcf6a/

Maddelerde bir önem sırası yapmadım. Hepsine dikkat etmeniz gerekiyor çünkü. Haydi başlayalım…

1- Satın almadan önce yorumları mutlaka okuyun.

Sadece satıcının yorumlarını okumanız yetmez. Aynı zamanda o ürün sayfasnıdaki yorumları da okumanız gerekiyor. Çünkü ürünün durumuna ve satıcının tutumuna dair bilgileri en güzel buralardan anlayabilirsiniz. Yine buradan da ürünün fason olup olmadığını çıkarabilirsiniz. Mesela, SJCAM’in SJ4000-5000 model aksiyon kameraları go-pro çakması olarak çıktı. Ama sonra bunların da fasonları yapıldı. Alırken dikkat etmek lazım. Fasonun fasonunu almak ilginç olabilir…

seller_feedback_in Satıcının yorumlarını ürün sayfasında sağ tarafta satıcıya tıklayarak görebilirsiniz.

2- Ürünün alternatiflerini mutlaka araştırın.

Aliexpress’te aynı ürünü satan onlarca satıcı var. Bu satıcıların bazıları ürünü tedarik ederken daha hesaplıya alıp daha ucuza satabiliyor. Ya da kampanya yapıp daha hesaplıya verebiliyor. Bazı ürünler de TR’de daha hesaplı. Mesela micro sd kartların bazı modelleri ülkemizde daha hesaplı. Hem de en az 2 sene garantili oluyorlar. Başka bir örnek de SJCAM, TR’de 400 lira civarında satılıyordu, aynı dönemde Aliexpress’te 100 dolardı. 2 sene garanti için 100 lira fazla vermek mantıklı olur. Karşınıza çıkan ilk ürünü almamakta fayda var özetle. Çok spesifik bir ürünse ve başka satan yoksa yapacak bir şey yok tabii.

3- Ürün görseli ve açıklamalarına dikkat edin.

Zira ürünün görseli ile açıklamaları aynı olmayabilir. Türkiye’de de bazen olabiliyor. Görselde gösterdiği bazı ürünleri açıklamada göndermeyeceklerini söyleyebiliyorlar. Hatta bazen ürün görseli boyut olarak o kadar yanıltıcı oluyor ki, açıklamaları okumazsanız işinize yaramayan ürün almış olursunuz. Ben bileme taşı alacaktım. Baktım, fiyatlar muhteşem, tam da istediği gibi taşlar. Ama sonra açıklamaları okuyunca benim aradığımın 3’te 1′, boyutunda olduklarını gördüm. Gerçekten hayal kırıklığı oluyor ama elinize geçtiğindeki aldatılmışlık hissinden iyidir.

Ayrıca bir ilanda birden fazla ürün satılabiliyor. Mesela tişört alacaksınız diyelim. Aynı ürünün tek ilan altında birçok şekilde satılan türü olabilir. Bunu ya seçmeli ya da satın alırken açıklama alanına girmelisiniz. Evet alışveriş o kadar da kolay değil 🙂 İlk zamanlar biraz emek istiyor, ama sonra alışınca bunları otomatikman ve hızlıca yapabileceksiniz. Resimde bir USB kablonun onlarca seçeneğini görüyorsunuz 🙂

item_type_selection

4- Giriş seviyesinde İngilizce bilmeden alışveriş yapmayın.

En azından ilk alışverişi bilen biri ile yapın, sonrasında bir sıkıntı çıktığında yine İngilizce konuşmanız gerekecek. Aliexpress’in Türkçe sitesi ve desteği yok. Google çeviriye güvenip de işlem yapmayın. Aynı zamanda siteyi Türkçe görüp de Çinlilerle Türkçe konuşacağınızı sanmayın. Bazen İngilizce’yi bile zor anlıyorlar.

5- Türkiye gümrüğündeki sınırlamalara uygun alışveriş yapın.

Sınır 75 Euro yani 80 dolar civarıdır. Ama siz 70 doların üstünde ürün almayın yine de. Alsanız da üstüne daha düşük yazmalarını ve hediye etiketi ile yollamalarını isteyin. Telefon vb. ülkeye girişi vergilerini dahi ödemiş olsanız yasak olan ürünleri almayın. Gümrükte takılırsa onca paraya yazık olur. Çok pahalı bir ürün sipariş ettiyseniz, düzgün bir kargo yöntemi seçin ki gümrükte takibini yapsınlar. Yoksa ürününüz gümrükte mi takılmış bilemezsiniz.

Bir de aldığınız ürünün boyutuna ve gümrük memurunun o günkü ruh haline göre bir anda vergi istenebilir sizden. Çok olan bir durum değil ama 500 dolara olan ürün gift diye yollanıp paketi de çok büyük değilse sıkıntısız girerken, 20 dolara aldığınız paketi büyük olan bir ürün gümrükte takılıp, fiyatını kanıtlamanız istenebilir. Kanıtlayamazsanız da gümrük memurunun söylediği fiyat üzerinden vergisini vermek durumunda kala bilirsiniz. Ama dediğim gibi şimdiye kadar birkaç kere başıma geldi bu ekstra durumlar.

6- Kargo ile ilgili dikkat etmeniz gerekenler.

10 doların üstündeki siparişlerde mutlaka takip numarası isteyin. Hatta 5 doların üstüne dahi teklif edebilirsiniz. Ama 5 doların altı için satıcı takip edilebilir bir metotla yollamaz ise bu normaldir, telaş etmeyin. Şunu da unutmayın, birçok ürün Çin’den ülkemize çok kısa zamanda geliyor ama ülkemizde PTT’nin size teslim etmesi çok uzun hatta bazen 1 ay alabiliyor. Oldu da kargonuzu takip edilebilir yolladı satıcı, o zaman takıldığı yeri görüp, gidip direkt şubeden bile alabilirsiniz. Bazen şubede rafların arkasına falan düştüğü olabiliyor. Ucuz etin yahnisi…

Her zaman ücretsiz kargo en iyi yöntem değildir. Bazen kargo ücretini ilave ederek daha ucuza alabileceğiniz ürünler çıkabiliyor.

7- Open Dispute yani anlaşmazlık kaydı açmadan önce mutlaka satıcıya mesaj atın.

2 gün içinde cevap gelmezse o zaman açarsınız. Bazen alıcı koruma programının süresini arttırarak, ya da bazen de yeni ürün çıkararak sorunu çözdürebilirsiniz. Tabii parayı geri isterseniz de birçok satıcı çok kurcalamadan iade yapıyorlar tabii tutar küçükse; büyükse geri kargolamanızı da isteyebilirler. Aceleci olmayın, satıcıyla konuşmadan Aliexpress’e şikayet etmeyin hemen.

8- Puanlar sizin gücünüz.

Ola ki ürünü aldınız ve beğenmediniz ya da ürün hiç ulaşmadı. Yanlışlıkla kargoyu aldım deseniz bile satıcıya durumu anlatın. Eğer uçuk bir fiyatı yoksa ürünün, genelde parayı geri veriyorlar; ürünü teslim almış dahi olsanız en azından paranızın bir kısmını da talep edebilirsiniz. Çünkü kötü bir yorum, düşük bir puan demek, 100 siparişten olmak demek anlamına gelebilir. Bundan dolayı çok korkuyorlar.

Ek olarak, size de puan veriyorlar. Sürekli üçkağıt yapmaya çalışırsanız siz de kötü puan alıp satıcının size ürünü yollamamasına neden olabilirsiniz. Eğer puanlarınız yüzde yüz ise, satıcının da size davranışı değişiyor, daha ılımlı yaklaşıyor.

Mutlaka her alışverişten sora satıcıyı değerlendirin. Bu sonradan sipariş verenler için yönlendirici olacak, hatta sizin için bile.

9- Büyük indirimleri ve indirim kuponu fırsatlarını takip edin.

Dönem dönem her mağaza stok eritmek için benzer indirimler yapıyorlar ama belli günlerde tüm Aliexpress indirime giriyor. İstediğniz bir telefon kılıfı bir anda 5 dolardan 1 dolara inmiş olabiliyor. Mesela her yıl Kasım’ın 11’inde yani 11.11’de büyük indirimler olur 24 saatliğine. 2015 yılında Aliexpress’in tek günlük cirosu 14 milyar dolardı. O derece çok satış oluyor. Kasım sonu Aralık başı gibi Black Friday; ama 11.11’deki gibi büyük bir festival havası olmuyor. Ayrıca indirim kuponu fırsatları var. Baze mağazalar belli tutarlarda alışverişe küçük de olsa indirimler yapabiliyorlar. 30 dolar alışveriş yapın 2 dolar inelim gibi. Ayrıca Aliexpress de satıcı bağımsız benzer kampanyalar yapabiliyor.

10- Sanal Kredi kartı kullanın.

Malum yurt dışından alışveriş yapıyorsunuz. Her ne kadar Aliexpress Türkiye’deki herhangi bir platformdan daha güvenli olsa da, bir sıkıntı durumunda başvurabileceğiniz bir mahkeme olmayacak. Ne olur ne olmaz riske girmeyin ve sanal kredi kartı ile çalışın. Hatta sanal kartınızı direkt kart olarak tanımlayın Aliexpress’in sistemine, her seferinde tekrar kart bilgilerini girmeyin, her zaman aynı bilgisayardan alım yapmıyorsanız özellikle dikkat edin buna. Limiti verirken, ürünün parasının hemen çekilmeyebileceğini hesap ederek en az 1 haftalık limit geçerlilik süresi belirleyin sanal karta. Maalesef Paypal geçmiyor. AliPay diye başka bir ödeme sistemleri var.

Mail listeme üye olarak, online alışveriş hakkında birçok bilgiye erişebilir, kampanyalar hakkında bilgi alabilir ve hediye çekilişlerine katılabilirsiniz.

Herkese iyi alışverişler 🙂

Not: Yazıyı yazarken fikirleri ile bana destek olan Güven Güleç‘e teşekkür ederim.

640 Cevaplar

 1. Turgay dedi ki:

  Bir kac farklı ürün sepetledim (15 tane)
  Daha önce sipariş etimde hergün biri geldi bu sefer hepsini bir veya iki kolide almak istiyom ne yapmak gerekir

 2. D.D.Güçlü dedi ki:

  Ya aynı satıcıdan alıp özellikle belirteceksiniz. Ya da başka yolu yok. Aliexpress sadece aracı olduğundan sizin için toplayıp tek elden yollamıyorlar.

 3. R.S. dedi ki:

  Otomatik saç bukle makinası almak istiyorum. 44 dolar civarı. Gümrükte sknti çıkma durumu nedir sizce ?

 4. D.D.Güçlü dedi ki:

  Çok büyük değilse satıcıya söyleyin 20 dolar yazsın, sıkıntı olmaması lazım.

 5. Etemcan dedi ki:

  Merhaba. Bi siparis verdim ama onay beklerken tekrar iptal ettim. Karttan para kesilmiş parayı iade ederler mi ya da ürün gelir mi

 6. D.D.Güçlü dedi ki:

  Kartınıza geri yatar normalde. Bir 10 güne kadar yatmazsa aliexpress’e yazın durumu.

 7. Şeyma dedi ki:

  Merhabalar ven 1 ocakta ürün aldim halen gelmedi saticiya mesaj attigimda telaş etmemem gerektigini gumruktr takilmis olabilecegini soyledi kargo takibinde zTen 2 aydir ulkeden cikis yapti diye gorunuyor sizce ümidi kesmelimiyim bundan.. ve ayrica gecengunde birseyler aldim odeme onayindan sonra saticiya parayi serbest birak diye bir buton geldi önume bende oan bastim ona kargo durumu tedarikci urununuzu kargoladi diye gorunuyor bir sorun olurmu parayi onceden onaylamis olmam

 8. D.D.Güçlü dedi ki:

  Öncelikle onay vermeyi önceden yapmayın. Mümkünse İngilizce kullanmaya çalışın siteyi. 1 ocak’ta alınmış olması önemli değil, bakmanız gereken satıcının verdiği otomatik onay süresi. Ben 2 kere daha uzatmasını kabul ediyorum, ama 3. kereye izin vermiyorum ya iade istiyorum ya da başka bir ürün alıp aynı satıcıdan onda indirim yapmasını sağlıyorum. Size kalmış.

 9. D.D.Güçlü dedi ki:

  Vergisini öderseniz neden olmasın. 500+%20 yani 600 dolar. Kargosu çok tutar yalnız en az 250 dolar da kargosu olur (en az). Bu arada alırsanız benim sitemdeki linklere tıklayıp sonra ödemeyi yapın. Ufak bir gelir elde ediyorum böyle olunca. Ama tıkladıktan sonra tarayıcıyı kapatırsanız tekrar tıklamanız lazım.

 10. murat dedi ki:

  aliexpressten alınan ürünlerin hızlı ulaşması için hangi dönemlerde alışveriş yapılmalı

 11. busra dedi ki:

  merhaba ben biraz fazla alışveriş yapıyorum ali expresten. ama paket boyutları küçük. en büyüğü iyice katlanmış bi şapkaydı ama %90 güneş gözlüğü söylüyorum gümrüğe takılır mı korlusuyla bi kaç farklı hesap açtık eşimin annem vs. adına (reel kişiler) ama asıl olan farklı hesap mı yoksa farklı adres ya da kredi kartı mı? bir de siparişler arsında 7-8 gün ara bırakıyorum bi faydası olur mu bu aranın? bu konuda yardımcı olursanız çok sevineceğim ve diyelim ki gümrüğe takıldı bunu nasıl öğreneceğim vergi ödeme vs.

 12. D.D.Güçlü dedi ki:

  Öyle bir dönem yok 🙂 şans.

 13. D.D.Güçlü dedi ki:

  Tek hesap da olsa tutarı 30 dolar altında ve tek seferde siparişteki ürün adedi abartı değilse hiçbir şey olmaz. İsterseniz her gün birsürü sipariş verin. Gümrükte sizi bulmasının tek yolu TC’nizin kargoda yazılı olması ki 30 dolar altında TC zorunluluğu yok. Rahat olun 🙂

 14. Ebru dedi ki:

  Ya bişi sorcam ben kol saati aldım ilk defa alışveriş yapıyorum bu siteden mail adresime numara geldi uzun bi numara martın 26 sında vermiştim siparişi ama şuan nasıl takip edeceğimi bilmiyorum ne zaman geleceğini 13 nisanda 1 aylığına başka şehire gitmem lazım nasıl yapacağımı bilemedim

 15. Ebru dedi ki:

  Süresini uzatabilirmiyim mesela?

 16. D.D.Güçlü dedi ki:

  Ne zaman geleceğini kestirmek zor, 1 ay da sürebilir 3 ay da. Satıcının size vediği maksimum teslim süresini satıcıya yazarak uzatabilirsiniz sıkıntı olmaz.

 17. Ebru dedi ki:

  Satıcıyla iletişime nasıl geçebilirim peki

 18. D.D.Güçlü dedi ki:

  Sipariş sayfanızdan satıcıya mesaj atabilirsiniz. Sitenin kullanımını biraz kurcalamamız lazım 🙂

 19. Kader dedi ki:

  Bn hala birsey anlamadm .ben bir urun alcam 8 dolar falan gumrukte sikinti yaparmi .birde sadece 8 dolarmi odiycem cinden turkiyeye gelene kadar birde evime gelene kadar 8 dolarmi hala yoksa para ustune gelirmi

 20. D.D.Güçlü dedi ki:

  Lütfen sitemdeki aliexpress konulu tüm yazıları okuyun. Eminim sorularınızın çoğu a cevap bulacaksınız.

 21. Betül dedi ki:

  Kargom ulaşmadı, adres bilgisini eksik belirtmişler, satıcı ile defalarca görüştüm.Bu sürede aipariş otomoatik onaylandı.kargonun geri döndüğünü yazıyorum, sevkiyat bilgilerinde de adres yetersiz iade yazıyor, dispute açtım, ali express refund önerdi, şimdi ne olacak, para iade istiyorum adamlar oralu değil.ne yapmalıyım.

 22. Ekin dedi ki:

  Ben BTS grubunun albümünü satın alicam 61.80 $ bütün yazıları okudum ama hiç bisi anlamadım açıkçası. Ilk kes aliexpress den alicam. Bana tekrar anlatabilirmisiniz ??

 23. D.D.Güçlü dedi ki:

  Full refund isteyin. Refund’u satıcı yapmazsa bi 5-6 güne aliexpress duruma müdehale edip ödemeyi yapar.

 24. D.D.Güçlü dedi ki:

  30 dolar üstü vergiye tabii ama satıcı 20 dolar yazarsa albüm sonuçta ne kadar olduğunu anlamazlar ve sorunsuzca gelir. Olur da bir sıkıntı çıkarsa gümrükte zaten bu tutarda bir ürünün kargo takibi hızlı olur, görürsünüz.

 25. elce dedi ki:

  Aynı satıcıdan Toplamda 28 dolar tutan 9 parça bijuteri alışverişi yaparsam gümrükte sıkıntı olurmu?Küçük şeyler hepsi. Ve tek kargo paketindemi yollarlar acaba?

 26. D.D.Güçlü dedi ki:

  Siparişi ayrı ayrı verin. Önce yarısını alın ve ödeyin. Sonra diğerini. Satıcı ayrı ayrı çıkarır sıkıntı olmaz.

 27. Zeynep dedi ki:

  Genel anlamda Ali Ekspress kurallarını biliyorum ancak çözemediğim tek şey var yardımınız olursa sevinirim. Hani Freebies ler varya oradan kazanılan ürünlere ödeyeceğimiz turar 0.04TL ancak ürünün gerçek fiyatı 50$ yada 100$ bu durumda gümrük işlemleri nasıl? Hediye ürün olduğu için gümrük ücreti yemez değilmi?

 28. D.D.Güçlü dedi ki:

  Ürünleri yollarken hediye yazdırın be fiyatını 30 dolar altında tutsunlar. Eğer telefon vb. gibi kesinlikle gümrükten geçmesi yasak olan bir ürün değilse sıkıntı çıkmaz. Gümrükçü sıkıntı yaparsa da minimum tutarından vergi ödemeye razı etmeye çalışın..

 29. Büşra dedi ki:

  Merhaba ben bundan yaklaşık 15 gün önce sipariş verdim ali den beş altı parça bisey kargo takibine bakıyorum bazıları gönderilen ülkeden cıks yaptığını gösteriyor bazıları ise hâlâ duruyor. Bi hareketlenme gözükmüyor. Başta hepsinin ücretini kredi kartından kestirdim ama parça parça halinde gelirse ücretlerini de mi parça parça keser karttan

 30. D.D.Güçlü dedi ki:

  Farklı satıcılarsan aldıysanız zaten ödemeleri farklı farklı alınmıştır ve kargolar da ayrı ayrı çıkar. Tek bir satıcıdan aldıysanız ödeme tek kalem gözükür ama satıcı yine ayrı ayrı kargolayabilir. Bazı ürünlerin kargo takibi düzgün olamıyor maalesef. Sitemdeki yazıların hepsini okumanızı tavsiye ederim, özellikle aliexpress’te yapılan hatalarla ilgili yazıyı okuyun. Bir de her aliexpress yazısında mail listesine katılmak için başvuru formu var her yazının sonunda, mail kistesine girip aliexpress ve online alışverişle ilgili birçok önerimi ve kampanya duyurularımı alabilirsiniz 🙂

 31. Arzu dedi ki:

  Mrb ben Bebek arabası almak istiyorum 100 dolar ücretsiz kargo diyor ama kargo ücreti ödermiyim ayrıca 30 doları geçtiği için

 32. Gürkan dedi ki:

  Merhaba, 2gün önce sipariş ettiğim lens case lerin adet fiyatını satıcı, 22$ dan 13$ a düşürdü :). Ürünler kargoda aradaki farkı isteyebiliyormuyuz.Teşekkürler

 33. D.D.Güçlü dedi ki:

  Arzu selam, 30 doları geçtiği için gümrük ödeyeceksiniz. Düzgün bir kargo firması ile yollatmaya çalışın yoksa gümrük işlemlerini siz gidip halletmek zorunda kalırsınız. Düzgün kargo firmalarını kargosu sadece 100-150 dolar tutar en az bebek arabalarında. Yazının altındaki form ile mail listeme abone olup bunun gibi bir çok bilgiyi edinebilirsin bu arada. 2-3 haftada bir online alışverişle ilgili bilgiler vereceğim.

 34. D.D.Güçlü dedi ki:

  Hayır maalesef isteyemezsiniz. Ama satıcıya bu durumun doğru olmadığını yazın, size sonraki alımlarda indirim yapar ekstra 🙂 Bazen olabiliyor böyle. Bu arada bu yazının altında mail listesi formu var, mail listeme abone olursanız kampanya dönemlerini ve online alışverişte hayat kurtaran şeylerle ilgili bilgi mailleri alabilirsiniz. 2-3 hafta bir atıyorum mailleri pek rahatsız etmiyorum 🙂

 35. Kafkas dedi ki:

  . İle satılan eşyalar TL kbl edermi kapıda ödeme yapsak

 36. D.D.Güçlü dedi ki:

  Be ile satılan?

 37. Mere35 dedi ki:

  Ben 78.23$ dolarlık bir alışveriş vericem gümrük takılır bide 78.23$ = 300tl bişey olcak sanal kartında 300 tl limit o 300tl yi
  Alırken dolara çevirerekmi alır lütfen yardım edin

 38. Suheyl dedi ki:

  Merhaba hocam. Ben bir elektronik sigara sipariş etmek istiyorum Aliexpress’ten. Fiyatı 70 dolar civarında. Ancak ülkemizde bildiğiniz üzere elektronik sigara yasak. Gümrükte takılmamasının bir yolu var mıdır? Varsa nedir? Eğer yoksa ürün geri mi iade ediliyor? Edilmiyorsa ne oluyor ve benim paramı almamın bir yolu var mı bu durumda?

 39. İclal dedi ki:

  Merhaba bize kargolar ulaştı ama hala daha parayı çekmiyo onaylamamıza rağmen ne yapmamız gerekir acaba?

 40. aHmet dedi ki:

  Ayakkabı almakta sorun çıkıyor mu acaba?Teşekkürler.

 41. D.D.Güçlü dedi ki:

  Alışverişi yaptığınız anda çeker zaten, başka türlü kargolamazdı satıcı. Alışverişi yaptığınız tarihteki hesap hareketlerinize bakın.

 42. D.D.Güçlü dedi ki:

  Fiyatı 30 dolar üstü ise gümrük ödersiniz ama bunu haricinde sıkıntı çıkmaması lazım.

 43. D.D.Güçlü dedi ki:

  Elektronik sigara gümrükte kalır, satıcı geri çekebilirse çeker ama para iadesini satıcıya ürün ulaşırsa alırsınız ancak. 3-5 dolar olsa satıcılar iade ederdi direkt ama 70 doların iadesini ancak ürünü geri alınca yaparlar. Tavsiyem letgo’dan almanız. Geçen gün arkadaşım baktı 300 liradan başlıyor orda da.

 44. D.D.Güçlü dedi ki:

  Eğer dolar hesabınıza bağlı değilse sanal kartınız sadece tl hesabına bağlı ise o günün kurundan çevirir. Gümrüğe takılabilir, siz satıcıya 30 dolar altı yazdırıp bi şansınızı deneyin. Bu arada ödemeyi yapmadan önce sitemdeki reklamlardan birine tıklayıp ödemeyi öyle yaparsanız sevinirim, ufak da olsa bir gelir elde ediyorum.

 45. D.D.Güçlü dedi ki:

  Bu arada, sanal kartın limitini arttırın, 400 lira yapın küsürat bile eksik olsa ödemeyi alamaz ve süreç uzar.

 46. Bilge dedi ki:

  Merhabalar ben aliexpressden yaklaşık 17 ürün siparişte bulundum fakat 7 tanesi onaylamış 10 tanesi de sevkiyat bekleyen ürünlerde gözūkūyor. Aradan 3 gün gecti ve hàla onaylanmadı bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürler.

 47. D.D.Güçlü dedi ki:

  Onaydan kastınız nedir? Ödeme onayı mı? Kredi kartı limitinizi kontrol ettiniz mi?

 48. oğuzhan dedi ki:

  16/04/2017 de bir ürün sipariş verdim.
  Ürün kargoya verilmiş ama o günden beri bir hareket göremiyorum.
  Kargo yerinde sayıgo gibi.
  Tahminen ne zaman bana ulasır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.