Apple Store servis randevusu nasıl alınır? (Akasya ve Zorlu Center Apple Store’lar)

Bu kanayan yaraya artık bir dur demek istiyorum. Apple’ın internet sitesinde bırakın zaman seçmeyi, daha bu zaman seçebileceğimiz ilgili linki bile bulmakta zorlanıyoruz. Ben ancak Apple çağrı merkezini aradıktan sonra doğru linki öğrenebildim. Hatta bana linki yollayan temsilcinin kendisi o anda giremedi ama ben girebildim.

Demek ki bu işin 2+2=4 diye bir kuralı yok. Bu site bazen açılıyor ama bazen de açılmıyor.

Mesela Google’dan Akasya Apple yazıp, direkt Akasya’nın kendi sayfasına gidip, Genius Bar altından onarım randevusunu seçmeme rağmen beni Zorlu Center’ın randevu sistemine yönlendirmişti.

Ben de Zorlu ve Akasya’nın direkt URL’lerini aldım ve artık direkt ilgili linke gidiyorum. Sizlerle de bu linkleri paylaşacağım.

apple_store_zorlu_center

Her ne kadar Apple yetkilileri saat başı açılıyor deseler de, aslında her 10 dakikada bir eğer biri rezervasyonu iptal etmişse görebiliyorsunuz. Yani bir süre tekrar ederseniz maksimum 1 saat içinde yakın bir zamana randevu almanız olası.

Giderken kimliğinizi yanınızda götürmeyi unutmayın. Bazıları bunu da ticarete dökmüş, zaman alıp satıyorlarmış 🙂 Bir de mutlaka yedek alıp gidin, eğer değişim ya da bakım yapılması gerekirse yedekleme süresini beklemek zorunda kalırsınız.

Linkler:

Zorlu: https://concierge.apple.com/geniusbar/R583/tr_TR
Akasya: https://concierge.apple.com/geniusbar/R588/tr_TR

Zorlu’nun mağaza kodu: R583
Akasya’nın mağaza kodu: R588

(Demek ki arada 4 mağaza açmış Apple dünya çapında 🙂 )
Öncelikle Apple kimliğiniz ile giriş yapmanızı isteyecektir. Sonrasında ilgili cihazı seçip, randevu için zaman seçimine gelebilirsiniz. Aman diyim daha sık bulunuyor diye Mac randevusu alıp da iPhone götürmeyin, almıyorlarmış. (Hani müslümanız ya hak da yemeyelim!)

Bitirmeden önce ufak bir not: Eğer aceleniz yoksa illaki Apple’ın kendi mağazalarına götürmek zorunda değilsiniz. Bu randevuları almaya uğraşmak yerine yine Apple’ın internet sitesinden yetkili servislerin adreslerine bakıp standart garanti süresi içerisinde çözümü bekleyebilirsiniz.

İyi servisler 🙂

62 Cevaplar

 1. D.D.Güçlü dedi ki:

  15 saniyede alanı da gördüm ama ben 2 hafta uğraştığımı da biliyorum. Denemeye devam 🙂 motivasyonunuzu servis işleminin maks 1 gün sürecek olduğumu bilmek olsun!

 2. gamze dedi ki:

  perşembe sadece istanbuldayım ve telefon çok zor şarj oluyor acaba orda sıraya girsem sizce bakarlar mı bu arada çok teşekkür ederim

 3. D.D.Güçlü dedi ki:

  Eğer telefonunuzu kullanamaz haldeyseniz girebileceğiniz bir sıra var. Hafta içi nispeten sakin olur, öğle saatinde gitmeyin. Durumu açıklayın yardımcı olamazlarsa bulunduğunuz ildeki yetkili servise de her zaman verebilirsiniz.

 4. salima dedi ki:

  icloud şifremi nasil geri alicam

 5. D.D.Güçlü dedi ki:

  Şifremi unuttum deyip adımları izleyin. Eğer yine sıfırlayamazsanız Apple’a sizin siz olduğunuzu kanıtlamanız lazım. Ama şifrenizi onlar sıfırlarsa icloud’daki tüm verileri siliyorlar bilginiz olsun.

 6. salima dedi ki:

  icloud şifremi unuttum geri nasil açabilirim

 7. cengiz güreşçi dedi ki:

  2 aydır telofonu kullanamıyorum.randevu almak istedim ama bir türlü olmadı.kısmet olursa haftaya istanbula gitmeyi düşünüyorum.gelsem yardımcı olurmusunuz.simkart takılı değil diyor.

 8. D.D.Güçlü dedi ki:

  Telefonu kullanamıyorsanız Apple Akasya ya da Zorlu store’a gidin randevusuz sıra var, biraz beklersiniz ama bakarlar. Ama telefonun kesinlikle kullanılamıyor olması lazım randevusuz sıradan servise kabul etmeleri için.

 9. cengiz güreşçi dedi ki:

  verdiğiniz bilgi için tşkler.kolay gelsin…….

 10. Salih dedi ki:

  merhaba iphone 5 cihaz ana kartda problem var program kabul etmiyor bunun çözümü varmidir lutfen yardimci olurmusunuz

 11. D.D.Güçlü dedi ki:

  Servise götürün baksınlar, görmeden bir yorum yapmak zor.

 12. emir dedi ki:

  şimdi verdiğin siteye giriyorym ama açmıyoor siteyi
  ne yapacam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir