Etiket: nokia

Telefon Seçme Rehberi – Şubat 2010 0

Telefon Seçme Rehberi – Şubat 2010

2010 yılı bizim ve sizin için yeniliklerle dolu bir yıl olacak. 2009 sonunda başladığımız aylık rehberlerimize yenilerini de ekleyerek Şubat ayında size mümkün olduğunca güncel bilgi vermeye çalışacağız. GSM operatörlerinin tarifelerini ele aldığımız rehberlerimizin bir tanesinin yorumunda bir okuyucumuz neden ‘telefon alma rehberi’ yapmadığımızı sormuştu. Biz de bunun üzerine böyle bir rehber hazırlamayı ve bunu her ay tekrarlamayı uygun bulduk.

Tüm 3G telefonların listesi 0

Tüm 3G telefonların listesi

Bildiğiniz üzere önümüzdeki aylarda tüm GSM operatörleri 3G’ye geçiyorlar. Reklamları panoları, televizyon ekranlarını süslemeye başladı. GSM operatörleri bir yandan hızla çalışa dursunlar, peki telefon üreticileri ne durumda? Hangi marka ne kadar 3G destekli telefon piyasaya sürmüş.. bunlardan hangilerinde kablosuz bağlantı yani Wi-Fi var.. sizin için araştırdık, derledik ve koskocaman bir liste haline getirdik. Yurt dışından da bizi okuyan okurlarımız için Türkiye’de satılmamasına rağmen listeye tüm telefonları kattık.

Nokia N85 İncelemesi 0

Nokia N85 İncelemesi

2008’in üçüncü çeyreğinin verilerine göre Nokia’nın pazar payında düşüş gerçekleşmişti. Bunun ardından dördüncü çeyrekte bir anda yeni telefonlarını piyasaya sürmeye başladılar. Global krizin etkilerini en aza indirgemek için çok fazla model çıkartıp, her türlü insanın gözüne ya da cebine hitap etmeye çalışıyorlar. Cebine ne kadar hitap ettikleri tartışılır tabii ki ama son çıkardıkları modellerle göze hitap ettikleri kesin. Şimdi inceleyeceğimiz Nokia N85 modeli aslında N95’in tasarım olarak evrim geçirmiş hali. Birçok özelliği aynı olmasına karşın N85, ağabeyine göre hem daha ince hem de göze daha çok hitap ediyor. Şimdi bu telefona biraz daha yakından bakalım.

Nokia 6210 Navigator İncelemesi 0

Nokia 6210 Navigator İncelemesi

Yaşadığımız şehirler giderek büyüyor, büyüdükçede bir o kadar karmaşıklaşıyor. Geçtiğimiz bir yolu bir sonraki sefere bulamadığımız oluyor, hele ki büyük şehirlerde yaşıyorsak. Bu sebepten GPS kullanımı da gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. GPS özelliğinin telefonlara entegre edilme süreci de bu sayede başlamış oldu. Nokia, 6210 Navigator’dan önce yine navigasyon özelliğini ön plana çıkarmak istediği 6110 Navigator’u piyasaya sürmüştü. Fakat eski versiyonda pusula özelliği bulunmuyordu. Bu yeni versiyon tasarım başta olmak üzere yeni birçok özelliği de bünyesinde barındırıyor.