Etiket: sinema

0

Beynimizin içinde neler dönüyor? Inside Out (Ters Yüz) Filmi

Öyle bir karakter yaratın ki, filmi çıktığında herkes gitmek istesin, çocuklar taklit edip hep o olmak istesin. Mc Donalds’lardan tutun da D&R’lara kadar sokaktaki her oyuncakçıda oyuncakları satılsın. Hatta en az küçükler kadar büyükler de bu oyuncakları almak istesin…

Şimdi bu karakteri 5 ile çarpın 🙂 İşte karşınızda Pixar&Disney’in yeni filmi İnside Out (Ters Yüz)

3

Senaryolar aranıyor !!!

Daha önce oyuncular aranıyor yazısından oldukça fazla kişi bize ulaştı. Aralarından şu anda samimi olduklarımız da var. Şimdi bir sorunumuz daha var. Ekipmanlarımızı tamamladık, profesyonelleşme yolunda ışık, ses ve farklı alanlarda yatırımlar yaptık. Lakin senaryo yazmaya ne Merve’nin ne de benim vaktimiz var. Hikaye yazmak ile senaryo yazmak arasındaki uçurumu yaşıyoruz şu sıralarda.

Bond, James Bond (Skyfall) 0

Bond, James Bond (Skyfall)

Klasik, bilindik ve eğlenceli James Bond’a dönme eğilimleri göstermesi beni özellikle filmin 2. yarısında çok mutlu etti. Bond demek M’dir, Q’dur, yeni yeni aletler, gösterişli arabalar demektir. Q’nun ona her yeni bir ekipman verdiğinde “Please return the equipment in one piece” demesidir. Moneypenny’nin ona asılması ve Bond’un alaycı ama ciddi tavırlarıdır. Bu filmle sonunda Daniel Craig’in oyunculuk namına bir şeyler kattığını göreceğiz.

Fetih 1453 0

Fetih 1453

Bazı kendine sözde sinema yazarı diyenler, yabancı filmlerden alıntı diye filmi eleştirmeye çalıştı, buna rağmen Türk Sineması’nda bir kara leke olan en fazla izlenme rekorunun Recep İvedik’te olması dönemi kapandı ve 6 milyona yakın seyirci ile Fetih 1453 ilk sıraya yerleşti.

Amatör senaryo yazarlarına tavsiyeler 0

Amatör senaryo yazarlarına tavsiyeler

Ben de bir amatör senaryo yazarı olduğuma göre karşılaştığım zorlukları ve çözümlerini yazayım dedim. Kısa kısa sizi kasmadan 🙂

Müzikalleri seviyorum ben arkadaş! İtirazı olan? 0

Müzikalleri seviyorum ben arkadaş! İtirazı olan?

Bir erkek olarak bu başlığı yazmam her ne kadar 4 senemi alsa da, ben müzikalleri seviyorum arkadaş diyebilirim artık. Bundan tam 4 sene ve birkaç ay önce hayatıma giren oynak(Gerçek anlamda) sevgilimin, bana müzikalleri sevdireceğini söyleseler, hadi ordan derdim. Hatta bunu kimin söylediğine göre .iktir git de diyebilirdim.

Çocukluğumun unutulmazı: Parliament Sinema Kulübü 3

Çocukluğumun unutulmazı: Parliament Sinema Kulübü

Çocukken Star tv’yi hiç sevmezdim.

Ben çocukken internet yeni yeni çıkıyordu. Bazı arkadaşlarımızın evinde sanki faks gelecekmiş gibi ses çıkartarak bağlanılan ‘şey’di bizim için internet.